Biało-Zielona przyszłość z LOTOSEM
Sierpień 27, 2013

3. września dojdzie do podpisania umowy pomiędzy Chojniczanką, a Lechią Gdańsk w ramach programu Biało-Zielona przyszłość z Lotosem. Stronami porozumienia będą także Urząd Miasta Chojnice i Grupa LOTOS. Z tej okazji na boisko wybiegną piłkarze Chojniczanki i aktualnego lidera Ekstraklasy. Początek spotkania zaplanowano we wtorek, 3. września o 17:00.

26. sierpnia w Urzędzie Miasta odbyło się robocze spotkanie burmistrza i wiceburmistrzów Chojnic, przedstawicieli Lechii i Chojniczanki.


Na czym polegać ma współpraca? Przede wszystkim na wykorzystaniu doświadczenia i metod szkoleniowych prowadzenia grup młodzieżowych w gdańskiej Lechii w naszym klubie. Nabór do takich grup odbywał będzie się co pół roku – najbliższy we wrześniu. - Założenie jest takie, by zawodników jak najdłużej szkolić na miejscu. Najlepsi byliby pozyskiwani do Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk najwcześniej w wieku juniora – mówi Tomasz Bocheński, koordynator projektu ze strony Lechii. – Trenerem koordynatorem projektu ze strony Chojniczanki jest Leszek Szank. Chodzi nam głównie o know-how ekstraklasowego klubu. Projektem objęci zostają zawodnicy z roczników 2001-2005. Z każdym kolejnym rokiem dochodzić będzie kolejny rocznik, w przyszłym roku będzie to rocznik 2006. Grupy szkoleniowe będą liczyć 20 zawodników. Oprócz dwudziestki objętej programem LOTOS-u,  MKS Chojniczanka dalej będzie szkolić pozostałych zawodników. Prowadzić będziemy kilka grup w każdym roczniku. – dodaje pilotujący program ze strony Chojniczanki członek zarządu, Krzysztof Ringwelski.

Wielu nie znając szczegółów projektu obawia się, że Lechia będzie wysysać z Chojnic najzdolniejszych graczy. – Do Gdańska trafią najzdolniejsi, prawdziwe perełki. Zamiejscowych ośrodków szkolenia w ramach projektu LOTOS-u ma być kilkanaście. My natomiast zyskamy wielu profesjonalnie wyszkolonych graczy. Poza tym nic nie będzie stało na przeszkodzie, by dzięki ścisłej współpracy do seniorskiej drużyny trafiali gracze z ekstraklasowej kadry Lechii Gdańsk.

Nabór do grup pod patronatem Lechii ruszy we wrześniu. Poniżej podajemy dane kontaktowe do trenerów poszczególnych roczników:

Rocznik 2001: Leszek Szank (604192309), 2002: Sławomir Jankowski (504319930), 2003: Dariusz Jeszka (513166221), 2004: Czesław Jarzembiński (606376071), 2005: Tomasz Fojut (793788298), 2006: Paweł Wieczorek, 2007-2008: Paweł Skiba (600274051).

Więcej o projekcie Biało-Zielona przyszłość z Lotosem TUTAJ.

redakcja@mkschojniczanka.pl

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz. (Nie masz konta, Zarejestruj się)

Sponsorzy główni
-->

Sponsorzy Premium

  • Partnerzy medialni
Sponsorzy Złoci

Sponsorzy Srebrni
  • Sponsorzy Brązowi

©2011 przez MKS Chojniczanka. All rights reserved.

Projekt i realizacja Inpero.pl

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.